Hogy került egy Orbán-kritikus miniszterelnök Tiborcz szállodájába? – podcast

Az adás elérhető SoundcloudonSpotify-on és Youtube-on.

Tavaly novemberben jelent meg Panyi Szabolcs és Tárkányi Flóra cikke arról, hogy a magyar EU-elnökség egy csúcstalálkozójára érkező külföldi delegációknak – több más szállodával együtt – a Vörösmarty téren található Dorothea Hotelt is a figyelmébe ajánlották.

Ami azért érdekes, mert ez Orbán Viktor miniszterelnök vejének, Tiborcz Istvánnak a luxusszállodája. És nem szenvedett hiányt kormányzati segítségben: 2018-ban például kiemelt beruházássá minősítette a kormány Tiborcz projektjét.

A Válasz Online összesítése szerint pedig a miniszterelnök vejének cégcsoportja, a BDPST több mint 40 milliárd forint hitelt kapott a Mészáros Lőrinc többségi tulajdonában lévő MBH-tól a szálloda fejlesztésére.

A Direkt36-hoz most újabb információk jutottak el az EU-csúcson a Dorotheában megszállókról, akik között ráadásul megtaláljuk Orbán Viktor egyik külföldi kritikusát is. Petteri Orpo finn miniszterelnök korábban bírálta a magyar kormányt például azért, mert késleltette Svédország csatlakozását a NATO-hoz.

„A finn miniszterelnöki hivatal válaszából derült ki, hogy túlfoglalás miatt törölték az előre kifizetett és visszaigazolt foglalásukat, és a szervezők a Dorotheában ajánlottak nekik szállást”

– mondta a podcastban Tárkányi Flóra, hogy került Orpo és delegációja a Dorotheába.

A Direkt36 podcastjában Tárkányi Flóra beszélt a Panyi Szabolccsal közösen írt cikkük további részleteiről, például arról, tudták-e a finnek, kinek a szállodájába irányítják őket és hogy mennyibe került nekik, hogy ott éjszakáztak.

Az adás elérhető SoundcloudonSpotify-on és Youtube-on.

Borítókép: A Dorothea Hotel hallja
Forrás: Random Photos 1989 / Wikimedia

  • Galavits Patrik

    Az NKE-n szerzett igazgatásszervező és nemzetközi igazgatási diplomával előbb multiknál dolgozott, innen váltott az újságírásra. Volt riporter és műsorvezető a Klubrádiónál, podcastot készített és cikkeket írt az Azonnali.hu-nál, majd a Forbes Magyarország munkatársaként dolgozott. 2019-ben ösztöndíjjal két hónapot a nyugat-németországi közszolgálati médiánál, a WDR-nél töltött, 2022-ben az Egyesült Államok külügyminisztériuma által szervezett program, az IVLP résztvevője volt. Többször jelölték Minőségi Újságírásért-díjra, 2021-ben az egykori balettintézeti visszaéléseket és zaklatásokat feltáró cikksorozatáért Transparency-Soma-díjra.