Az Orbán család üzleti birodalmáról szóló filmünk, “A dinasztia” egyik legizgalmasabb jelenete az, amikor Széchenyi Bence, a híres Széchenyi család leszármazottja a megbízásunkból bejutott a miniszterelnök vejének titokzatos budai elitklubjába, a Botaniq Budai Klubba, és ott rejtett kamerás felvételeket készített. Ebben a videóban Marton Kamilla, a Direkt36 újságírója és Széchenyi Bence mesél Pethő Andrásnak, a Direkt36 szerkesztőjének arról, hogy mi is zajlott a színfalak mögött ennek a filmrészletnek az elkészítése során.
Marton Kamilla a beszélgetés elején elmondta: már a Botaniq 2023-as megnyitásakor érdeklődni kezdett az elitklub iránt, különösen, mivel olyan helyről van szó, ahová az átlagembereknek nincs bejárása. Így került a képbe Széchenyi Bence, aki a Széchenyi család leszármazottja. „Ez a klub a magyar elitnek szól, ezért gondoltam, hogy Bence tökéletes lenne erre a feladatra” – tette hozzá. „Izgatott voltam, és bizakodó. Egy év MCC-s ösztöndíj után láttam, hogy a vezetéknevem hogyan hat az emberekre a Fidesz köreiben” – meséli Széchenyi.
Pethő András kérdésére, hogy hogyan zajlott a jelentkezés a klubba, Marton Kamilla elmondta, egy önéletrajzot és egy motivációs levelet kellett küldeniük. Ezután a fő feladat az volt, hogy kitalálják, hogyan tudják megörökíteni, ha bejutnak a klubba. Kamilla elmondta, sokkal könnyebb volt a rejtett kamerák beszerzése, mint várta. Végül három különböző eszközt szereztek be, egy tollat, egy karórát, és egy olyan kamerát, amit Bence öltönyének gombjára szereltek.
Bence elmondta, hogy nagyjából egy órát töltött a klubban. A klub egyik munkatársa körbevezette, elmagyarázta, hány szauna, és milyen medencék vannak a területen. Látta az edzőtermet, az étkezőt, ahol drága borokkal és pezsgőkkel volt tele a hűtő. Aztán az időbeosztásáról kérdezgették, de a beszélgetés nagy része azzal telt, hogy a klubbal dicsekedtek, vagy a tagsági felvétel szempontjából teljesen oda nem illő témákról, például influenszerekről beszéltek.
Az egyik legérdekesebb jelenet, ami a filmben szerepel a rejtett kamerás akcióból, az, amikor a klub egyik munkatársa azt mondja, „illegális szerencsejátékozás” is zajlott a helyen. Tiborcz cége, a klubot üzemeltető BDPST Group később a Direkt36 megkeresésére tagadta, hogy a BOTANIQ Budai Klubban illegális szerencsejáték zajlott volna. Azt mondták, a klubban zajló tematikus esteken „valós tét nélkül, zsetonokkal, játékpénzzel zajlik a tevékenység, pusztán rekreációs célból”.
„Az számomra egy nagyon vicces kép, amikor elképzelem, hogy ezek a nagyon fontos üzletemberek játékpénzzel játszanak ebben az elitklubban” – mesélte Kamilla.
Bence a beszélgetés során elmondta, nem csatlakozna a klubhoz, egyrészt, mert nem tudná kifizetni a 8 ezer eurós tagsági díjat (ami a 4 ezer eurós belépési díj után évente fizetendő), de azt is elárulta, hogy ízléstelennek tartja a helyet. A beszélgetés végén szó esett arról is, hogy milyen visszajelzéseket kapott Marton és Széchenyi a filmről, és mit szólt a Széchenyi család többi tagja Széchenyi Bence szerepléséhez.
Az Orbán Viktor miniszterelnök családjának üzleti tevékenységéről, a kormányfő vejének gazdagodásával foglalkozó közel egyórás dokumentumfilmünk február elején jelent meg. A film megjelenése előtt nem sokkal a kormánypropaganda részeként működő Magyar Nemzet azzal vádolta meg a Direkt36-ot, hogy a film egy „ukrán titkosszolgálati akciónak a részeként” készült a miniszterelnök lejáratására. A Direkt36 erre reagálva közölte, hogy ez szemenszedett hazugság, a projektet senki nem befolyásolta sem itthonról, sem külföldről, és ukrán finanszírozásban sem részesült.
A borítókép a film egyik jelenetéből való, Marton Kamilla és Széchenyi Bence látható rajta.